© Laerskool Boerefort
Sport
Ons skool bied ‘n wye verskeidenheid aktiwiteite aan.
Die beoefening van sport is ‘n belangrike ontwikkelings-
hulpmiddel in die gebalanseerde vorming van die kind.
‘n Kind se keuse van aktiwiteite moet sodanig wees dat hy/sy
genoeg tyd sal hê om te speel.
Speel is ‘n onontbeerlike deel van sy/haar ontwikkelingsproses.
GEBOORTEDATUMS VIR
DEELNAME IN 2023
0/6 = 2016
0/7 = 2015
0/8 = 2014
0/9 = 2013
0/10 = 2012
0/11 = 2011
0/12 = 2010
0/13 = 2009
0/14 = 2008
SPORTDRAG
Die kinders doen KDA tydens skooltyd
ook in hierdie drag.
Uitrusters:
Silver Cross: 012 546 6525
(Atletiek- en gholfhempie)
Totiusdal Handelshuis: 012 332 0016
(Atletiekhempie)
Atletiek
Kwartaal 1
Organiseerder: Me Cheri Wagner en Me Carla Büchling (hulp-organiseerder)
Spanbestuurders (seuns en dogters): Me Alisha Wilkins en Mnr Tristan Cloete
Spanbestuurders (hulp opwarming): Me Zanri Kruger en Mnr Wynand vd Berg
Buite-afrigter: Me Charmain Barnard
Oefening: Baanitems
Item/ouderdom
Afrigters
Oefening
o/7-o/13 Naellope
Me Marike Strydom en
Tydens skoolure
Me Zanri Kruger
Aflosse
Wegspring:
Tydens skoolure
Mnr Lukas Keet
1e oorgee:
Me Cheri Wagner en Me Carla Büchling
2e oorgee:
Mnr Frikkie Breedt en Me Annelie Broodryk
3e oorgee/wenpaal:
Me Jenny Petzer en Me Sandrinette Pretorius
o/10-o/13 Middelafstande
Me Joné Wentzel en
Me Sarina Pretorius
Oefening: Velditems
Maandae tot Donderdae 13:50-15:00
Afrigters
Verspring
o/10-o/13 D
Me Natania Smith en Mnr Wynand vd Berg
o/10-o/13 S
Me Carla Büchling en Me Zanri Kruger
Gewigstoot
o/10-o/13 D
Me Debbie Goosen en Mnr Tristan Cloete
o/10-o/13 S
Me Sandrinette Pretorius en Me Chané Behrens
Hoogspring
o/10-o/13 D
Me Annelie Broodryk en Me Alisha Wilkins
o/10-o/13 S
Mnr Frikkie Breedt
Spiesgooi
o/13 D & S
Mnr Lukas Keet
Diskus
o/13 D & S
Mnr Wynand vd Berg en Mnr Tristan Cloete
LANDLOOP
Kwartaal 3
Organiseerder: Me Joné Wentzel Hulp: Me Sarina Pretorius Me Charmain Barnard (buite-afrigter)
Oefening:
Span
Afrigters
Atletiekveld
o/8 tot o/13
Me Sarina Pretorius en Me Joné Wentzel
14:00 tot 15:00
NETBAL
Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2
Organiseerder: Me Annelie Broodryk
Oefening: (Maandae, Dinsdae en Donderdae)
Span
Afrigters
o/10
Sandrinette en Debbie
o/11
Cheri en Marike
o/12
Carla en Zanri
o/13
Annelie en Mart-Marie
MINI-NETBAL
Oefen Kwartaal 1 en 2 / Wedstryde Kwartaal 2
Organiseerder: Me Jenny Petzer
Oefening: (Maandae, Dinsdae en Donderdae)
Span
Afrigters
o/6
Mandjie Netbal - Lee en Maggie
o/7
Heléne, Sarina en Alisha Wilkins
o/8
Natania en Joné
o/9
Jenny
MANDJIE-NETBAL
Oefen Kwartaal 1 en 2 / Wedstryde Kwartaal 2
Organiseerder: Me Jenny Petzer
Oefening: In skooltyd (voorlopig – kan verander)
Span
Afrigters
Lokaal
o/6
Me Leandra Moses en Me Maggie Havenga
Skoolsaal
TROMPOPPIES
Oefen Kwartaal 1 tot 4 / Optredes tydens sport (tuis) byeenkomste
Organiseerder: Me Leandra Moses en Me Sarina Pretorius (hulp)
Oefening: Vrydae in skooltyd (voorlopig – kan verander)
Graad
Afrigters
Lokaal
Graad R
Me Leandra Moses en Me Sarina Pretorius
Skoolsaal
RUGBY
Rugby Akademie Nuusbrief 10 Januarie 2023
Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2
Organiseerder: Mnr Frikkie Breedt
Oefening: (Maandae, Dinsdae en Donderdae)
Span
Afrigters
0/9
Mnr Wynand vd Berg
0/10
Mnr Tristan Cloete
0/11
Mnr Lukas Keet
2de span
Mnr Lukas Keet en Mnr Frikkie Breedt
1ste span
Mnr Lukas Keet en Mnr Frikkie Breedt
BULLETJIE RUGBY
Bulletjie Rugby 2023
Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2
Koördineerder: Mnr Dave Pretorius
Organiseerder: Mnr Jacques Mong (ouer) 082 871 9200
Oefening: (Dinsdae en Donderdae)
Span
Afrigters
Rugbyveld
o/8
Ouers van skool
17:30-18:30
o/7
Ouers van skool
17:30-18:30
o/6
Ouers van skool
17:30-18:30
TENNIS
Oefen Kwartaal 2 en 3 / Liga Kwartaal 3
Organiseerder: Me Debbie Goosen Hulp: Me Jenny Petzer
Oefening: (Maandae, Dinsdae en Donderdae)
Span
Afrigters
Tennisbane
S o/11
Me Heléne Seegers
13:45-15:00
D o/11
Me Martie van Heerden en Me Zanri Kruger
13:45-15:00
S Oop
Me Chéri Wagner
13:45-15:00
D Oop
Me Jenny Petzer
13:45-15:00
SEUNS KRIEKET
Kwartaal 2 en 3
Organiseerder: Mnr Dave Pretorius
Oefening: (Maandae, Dinsdae en Donderdae)
Organiseerder
Mnr Frikkie Breedt
0/9
Mnr Wynand vd Berg
0/10
Mnr Tristan Cloete
0/11
Mnr Lukas Keet
2de span
Mnr Lukas Keet en Mnr Frikkie Breedt
1ste span
Mnr Lukas Keet en Mnr Frikkie Breedt
DOGTERS KRIEKET
Oefen kwartaal 3 / Liga Kwartaal 4
Organiseerder: Me Jenny Petzer
Oefening: (Maandae tot Donderdae)
Span
Afrigters
Krieketveld
o/10-o/13
Me Jenny Petzer
Tye om vasgestel te word
KFC MINI-KRIEKET
Kwartaal 2 en 3
Deelname vanaf 4 jaar vir seuns en dogters
Organiseerder: Mnr Dave Pretorius
Ouer-verteenwoordiger: Me Latoya Bester 071 054 4211
Oefening: (Dinsdae en Donderdae)
Span
Afrigters
Krieketveld
o/8
Ouers van skool
17:30-18:45
o/7
Ouers van skool
17:30-18:45
o/6
Ouers van skool
17:30-18:45
HOKKIE
Kwartaal 2 en 3
Organiseerder: Me Carla Büchling
Oefening: (Maandae, Dinsdae en Donderdae)
SPAN
AFRIGTERS
0/10
0/11
Carla Büchling
0/12
Mart-Marie Holtzhausen
0/13
Annelie Broodryk
SKAAK
Kwartaal 1, 2 en 3
Organiseerder: Me Martie van Heerden Hulp: Me Christa Steenkamp en Me Charmain Bezuidenhout
Oefening:
Span
Afrigters
Maandae
o/8
Me Martie van Heerden en Mnr Hendrik Hoek
7:00
o/7
Me Martie van Heerden en Mnr Hendrik Hoek
7:00
o/6
Me Martie van Heerden en Mnr Hendrik Hoek
7:00