www.boerefort.co.za

 

Sport

 

 

Ons skool bied ‘n wye verskeidenheid aktiwiteite aan.  Die beoefening van sport is ‘n belangrike ontwikkelingshulpmiddel in die gebalanseerde vorming van die kind. ‘n Kind se keuse van aktiwiteite moet sodanig wees dat hy/sy genoeg tyd sal hę om te speel. Speel is ‘n onontbeerlike deel van sy/haar ontwikkelingsproses.

 

 

GEBOORTEDATUMS VIR DEELNAME IN 2017

0/6 = 2011   

0/7 = 2010   

0/8 = 2009     

0/9 = 2008    

0/10 = 2007

0/11 = 2006  

0/12 = 2005   

0/13 = 2004   

0/14 = 2003

 

SPORTDRAG

Die kinders doen LO ook in hierdie drag.

Uitrusters:         Silver Cross:  012 546 6525

                        Totiusdal Handelshuis:  012 332 0016

 

 

ATLETIEK

 

Kwartaal 1

 

Organiseerder

Me Cheri Wagner en Me Jenny Petzer (hulp-organiseerder)

 

Oefening:  Baanitems

 

Item/ouderdom

Afrigters

Oefening

o/7-o/13 Naellope

Me Jenny Petzer en Me Charmain Bezuidenhout

Tydens skoolure

o/7- o/13 Aflosse

Me Sandrinette Pretorius, Mnr Dave Pretorius,
Me Jenny Petzer, Me Natania Smith en
Me Mart-Mari Holtzhausen

Tydens skoolure

o/10-o/13 Middelafstande

Me Jana van Dalen

Soggens vanaf 6:50

 

Oefening:  Velditems

Maandae tot Donderdae

14:00-14:25

Afrigters

Verspring

o/10 D

Me Natania Smith en Me Alecia de Kock

o/10 S

Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/11 D

Me Helene Seegers en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/11 S

Me Sandrinette Pretorius

Hoogspring

o/12 D

Me Annelie Broodryk

o/12 S

Mnr Dave Pretorius

Maandae tot Donderdae 14:25-14:50

Afrigters

Verspring

o/13 D

Me Natania Smith en Me Alecia de Kock

o/13 S

Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/10 D

Me Helene Seegers en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/10 S

Me Sandrinette Pretorius

Hoogspring

o/11 D

Me Annelie Broodryk

o/11 S

Mnr Dave Pretorius

Maandae tot Donderdae

14:50-15:15

Afrigters

Verspring

o/12 D

Me Natania Smith en Me Alecia de Kock

o/12 S

Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/13 D

Me Helene Seegers en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/13 S

Me Sandrinette Pretorius

Hoogspring

o/10 D

Me Annelie Broodryk

o/10 S

Mnr Dave Pretorius

Maandae tot Donderdae

14:00-14:25

Afrigters

Verspring

o/11 D

Me Natania Smith en Me Alecia de Kock

o/11 S

Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/12 D

Me Helene Seegers en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/12 S

Me Sandrinette Pretorius

Hoogspring

o/13 D

Me Annelie Broodryk

o/13 S

Mnr Dave Pretorius

Spiesgooi

o/13

Mnr Lukas Keet

Diskus

o/13

Mnr Lukas Keet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atletiek Spognuus:

  • DISTRIKSKAMPIOENSKAPPE

9 Atlete dring deur na die Distrikskampioenskappe te Pilditch: 

Enrico la Vita, Nandus Smith, Dian Marais, Reinardt Herbst, Marnus Keet, Cheyanne Trollip, Charné Barwise, Tshego Mahlangu, Heliné Minnaar, Nathan du Preez en Anrike Kruger

  • GAUTENG-NOORD KAMPIOENSKAPPE

4 Atlete dring deur na die Gauteng-Noord Kampioenskappe:

Nandus Smith, Reinardt Herbst, Tshego Mahlangu en Heliné Minnaar

LANDLOOP

 

Kwartaal 3

 

Organiseerder:

Me Jenny Petzer asook Samantha Joubert en Me Karesna Stander (hulp)

 

Oefening:

Span

Afrigters

Atletiekveld

o/8 tot o/13

Me Jenny Petzer

Maandae, Dinsdae en Donderdae

14:00 tot 15:00

 

 

NETBAL

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2

 

Organiseerder: 

Me Annelie Broodryk en Me Cheri Wagner (hulp-organiseerder)

 

Oefening

(Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigters

Baan

o/13

Me Alecia de Kock, en Me Debbie Goosen

13:50 tot 15:00

op Tennisbane

o/12

Me Annelie Broodryk, Me Mart-Mari Holtzhausen en Me Jana van Dalen

13:50 tot 15:00

 op Tennisbane

o/11

Me Cheri Wagner en Me Lelanie Loretz

13:50 tot 15:00

op Grasbane (veld)

o/10

Me Sandrinette Pretorius en Me Carla Boshoff

13:50 tot 15:00

op Grasbane (veld)

 

Netbal Spognuus:

 

·         LIGA:

Die o/11A- en o/12A-dogters wen al hul Liga-wedstryde.

 

·         PREMIER LEAGUE:

o/12A en o/11B                 Wenners

o/10A en o/13A en B         Naaswenners

o/10B en o/12B                 3de plek

MINI-NETBAL

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Wedstryde Kwartaal 2

 

Organiseerder

Me Cheri Wagner en Me Jenny Petzer (hulp-organiseerder)

 

Oefening

(Maandae, Dinsdae en Donderdae)

 

Span

Afrigters

Baan

o/9

Me Jenny Petzer en Me Karesna Stander

13:50 tot 15:00

Hok agter tennisbane

o/8

Me Natania Smith en Me Samantha Joubert

13:50 tot 15:00

Vierkant voor kantoor

o/7

Me Charmain Bezuidenhout en Helene Seegers

13:50 tot 15:00

Grasbane (tydelike klasse)

o/6

Me Chantelle Joubert en Lisa de Beer

13:50 tot 15:00

Grasbane (tydelike klasse)

 

RUGBY

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2

 

Organiseerders

Mnr Lukas Keet en Mnr Rowan de Beer (hulp-organiseerder).

 

Oefening

(Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigters

Rugbyveld

1ste

Mnr Lukas Keet en Mnr Rowan de Beer

15:15 tot 17:00

2de

Mnr Dave Pretorius en Mnr Johan Stander

15:15 tot 17:00

o/11

Mnr Jaco Behrens

13:45 tot 15:15

o/10

Mnr Rowan de Beer en Mnr Johan Stander

13:45 tot 15:15

o/9

Mnr Keet

13:45 tot 15:15

 

Rugby Spognuus:

  • DISTRIK OEFENSPAN: 

Ryan Scott en Marnus Keet word opgeneem in die 2017 Distrikspan.

  • BLOU BULLE: 

Marnus Keet word opgeneem in die o/12 Blou Bulle 15-tal.

  • LIGA:

o/9 Rugbyspan is ligawenners vir 2017.

Bulletjie Rugby

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2

 

Organiseerders:

Mnr Bennie Marais (ouer) 082 688 8020

Mnr Dave Pretorius (koördineerder)

 

Oefening

Span

Afrigter

Rugbyveld

o/8

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae 17:30 tot 18:30

o/7

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae 17:30 tot 18:30

o/6

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae 17:30 tot 18:30

 

TENNIS

 

Oefen Kwartaal 2 en 3 / Liga Kwartaal 3

 

Organiseerders:

Me Cheri Wagner en Me Debbie Goosen (hulp-organiseerder)

 

Oefening:  (Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Seuns

Afrigter

Tennisbane

o/13

Me Cheri Wagner

14:45 tot 15:00

o/11

Me Helene Seegers

14:45 tot 15:00

Dogters

Afrigter

Tennisbane

o/13

Me Debbie Goosen

14:45 tot 15:00

o/11

Me Samantha Joubert

14:45 tot 15:00

 

KFC MINI-KRIEKET vir seuns en dogters

 

Deelname vanaf 4 jaar oud!

 

Kwartaal 2 en 3

 

Organiseerders:

Ouers:  Me Sue-Ann Spencer – 079 734 1220

Henry Adams

Dawie Naude

Ashwill Alexander

Mnr Johan Stander (Koördineerder)

 

Oefening

Span

Afrigter

Krieketveld

o/8

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae17:30 tot 18:30

o/7

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae17:30 tot 18:30

o/6

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae17:30 tot 18:30

 

 

SEUNS KRIEKET

Kwartaal 2 en 3

 

Organiseerder:

Mnr Dave Pretorius

 

Oefening:  (Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigter

Krieketveld

1ste

Mnr Rowan de Beer

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

2de

Mnr Jaco Behrens

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

o/11

Mnr Johan Stander en

Mnr Stefan van Niekerk (buite-afrigter)

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

o/10

Mnr Dave Pretorius

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

o/9

Mnr Lukas Keet

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

 

DOGTERS KRIEKET

 

Oefen Kwartaal 3 / Liga Kwartaal 4

 

Organiseerder:

Me Alecia de Kock en Me Jana van Dalen (hulp-organiseerder)

 

Oefening:

Span

Afrigter

Krieketveld

Oefenspan

o/10-o/13

Me Alecia de Kock, Me Jana van Dalen en Me Jenny Petzer

Maandae tot Donderdae

14:00 tot 15:00

Wedstrydspan o/13-liga

 

HOKKIE

 

Kwartaal 2 en 3

 

Organiseerder:

Me Carla Boshoff

 

Oefening:  (Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigter

Oefening

2de Kwartaal

Oefening

3de Kwartaal

o/10

Me Lelanie Loretz en Me Chané Gil

 

Op A-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

o/11

Me Carla Boshoff en Me Karesna Stander

 

Op A-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

o/12

Me Annelie Broodryk

 

Op B-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

 

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

o/13

Me Mart-Marie Holtzhausen

 

Op B-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

 

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

 

BUITE-AKTIWITEITE

 

Akrobaat

Marinda

082 491 7223

Drama

Sanet

083 990 5472

Latin Dansskool

Sonja

083 230 1566

Tennis

Danie

071 671 7903

Computers on wheels

Jannie

082 440 0744

Skaak

Marouschka

082 966 8266

Karate

Louis

072 662 3296

 

 

SKAAK

 

Kwartaal 1, 2 en 3

 

Organiseerder:

Me Martie van Heerden

 

Span

Afrigter

Oefening

o/9

Me Maroushka Conradie (buite-afrigter)

Me Karesna Stander en Mnr Johan Stander (hulp)

Maandae vanaf 7:00 in die Boeriesaal

o/11

o/13