www.boerefort.co.za

 

Kwartaal Program

 

PUBLIEKE VAKANSIEDAE: 2018

 

1 Januarie

Nuwe jaarsdag

16 Junie

Jeugdag

21 Maart

Menseregte

9 Augustus

Vrouedag

30 Maart

Goeie Vrydag

10 Augustus

Skole vakansiedag

02 April

Gesinsdag

24 September

Erfenisdag

27 April

Vryheidsdag

16 Desember

Versoeningsdag

30 April

Skole vakansiedag

25 Desember

Kersdag

1 Mei

Werkersdag

26 Desember

Welwillendheidsdag

 

SKOOL KWARTALE 2018

 

Kwartaal

Datum

Hoeveelheid dae

1

17 Januarie – 28 Maart

50

2

10 April – 22 Junie

51

3

17 Julie – 28 September

51

4

9 Oktober – 12 Desember

47

 

Belangrike Datums:

1STE KWARTAAL

2DE KWARTAAL

3DE KWARTAAL

4DE KWARTAAL

 

Belangrike datums:

 

KWARTAAL 1:

JANUARIE

Waarde vir die maand:  Getrouheid

Woensdag

17

SKOOL OPEN

Donderdag

18

Atletiekoefening begin

Vrydag

19

Leiervergadering 7:00

Woensdag

24

Ouerinligtingsaand 18:00

Donderdag

25

Atletiek (weg) Tuine

Vrydag

26

Kriewelrevue keuring 13:30-17:00 (Saal)

Saterdag

27

Kriewelrevue keuring 8:00-13:00 (Saal)

Maandag

29

OMGEEWEEK

Bulletjie ouervergadering 17:30

Bulletjies:  Kies van ouerkomitees/voorsitter

Dinsdag

30

Atletiek (weg) Queenswood  

Woensdag

31

Kooroefening begin (Elke Woe. en Do. 6:45)

 

FEBRUARIE

Waarde vir die maand:  Konsekwent

Vrydag

2

7:00 Leiervergadering

DETENSIE

Visvangnaweek

Kooroefening 13:30-16:00

Saterdag

3

Visvangnaweek

Maandag

5

Geslagsopvoeding Gr 7 ouers 18:00

Donderdag

8

Cluster Atletiek te Hoërskool Montana (nie-atlete bly tuis)

Vrydag

9

Graad 7 leerders  geslagsopvoeding

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in skoolsaal

Saterdag

10

Kriewel revue oefening 8:00-13:00 in skoolsaal

Maandag

12

Rugby en Netbaloefening begin

Tennis oefening begin

Woensdag

14

VALENTYNSDAG (gewone klere) 

Fliek/piekniek

Donderdag

15

Interne Rugby en Netbaldag

Bulletjie rugby oefening begin

Interne Skaaktoernooi

Vrydag

16

7:00 Leiervergadering

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in klas

Senior revue oefen in skoolsaal 14:00-19:00

Gr R eerste skooldagfoto’s

Saterdag

17

Kriewel revue oefening 8:00-13:00 in skoolsaal

Maandag

19

Skaakoefening 6:50

Donderdag

22

Afrikaans Gr 4-7

Vrydag

23

DETENSIE

Kooroefening 13:30-16:00

Maandag

26

OMGEEWEEK

EBW Gr 7

Netbalkliniek o/6-o/13 14:00-17:00

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

27

Netbalkliniek o/6-o/13 14:00-17:00

 

MAART

Waarde vir die maand:  Nederigheid

Donderdag

1

Geografie Gr 7

Rugby en Netbal (weg) Totiusdal

Vrydag

2

7:00 Leiervergadering

Kaskardag

Maandag

5

OMGEEWEEK

Engels Gr 4-7

Dogterskrieketproewe

BL verkiesing

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

6

Dogterskrieketproewe

Donderdag

8

KK Gr 4-7

Boek Buddies Jnr 8:30-9:30 en Snr 10:00-11:00

Vrydag

9

DETENSIE

Gr 7 koekverkoping

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in skoolsaal

Saterdag

10

Kriewel revue oefening 8:00-13:00 in skoolsaal

Maandag

12

Wiskunde Gr 4-7

Skaakoefening 6:50

Donderdag

15

Super 4 (tuis) Queenswood

Geskiedenis Gr 7

Vrydag

16

7:00 Leiervergadering

Leierete

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in skoolsaal

Saterdag

17

 Kriewel revue oefening 8:00-13:00 in skoolsaal

Maandag

19

NW / NWT Gr 4-7

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

20

Super 4 (weg) Theresapark

Woensdag

21

MENSEREGTEDAG

Donderdag

22

Tegnologie Gr 7

Rugby (tuis) Rooihuiskraal B-spanne

Vrydag

23

DETENSIE

Senior revue oefen in skoolsaal 14:00-19:00

o/11 en 1ste span Rugbytoer (Nyati)

Saterdag

24

o/11 en 1ste span Rugbytoer (Nyati)

Sondag

25

o/11 en 1ste span Rugbytoer (Nyati)

Maandag

26

Super 4 FINAAL Simon Bekker

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

27

Entrepreneursdag

Woensdag

28

SKOOL SLUIT 11:00

Gedragskodetoets

Donderdag

29

o/9 en o/10 (Prestige week)

Rugbyklinieke Hs Menlopark

Vrydag

30

GOEIE VRYDAG

o/9 en o/10 (Prestige week)

Rugbyklinieke Hs Menlopark

Saterdag

31

o/9 en o/10 (Prestige week)

Rugbyklinieke Hs Menlopark

 

KWARTAAL 2:

APRIL

Waarde vir die maand:  Sindelikheid

Sondag

1

o/9 en o/10 Rugbyklinieke (Menlopark)

Maandag

2

GESINSDAG

Dinsdag

10

SKOOL OPEN

Vrydag

13

Rapporte uitdeel

Pretoria Laerskole Kunstefees begin

Conquesta begin

Kooroefening 13:30-16:00

Tenniskliniek

Saterdag

14

Tenniskliniek

Maandag

16

Tennisoefening begin

Uitdunne:  Redenaars

Skaakoefening 6:50

Woensdag

18

Oueraand Gr R-7

Vrydag

20

7:00 Leiervergadering

Senior revue oefen in skoolsaal 14:00-19:00

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in klas

Saterdag

21

Kriewel revue oefening 8:00-13:00 in skoolsaal

Maandag

23

Interne meriete (Atletiek)

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

24

Rugbyliga (weg) Saamspan

Vrydag

27

VRYHEIDSDAG

Maandag

30

SKOLE VAKANSIEDAG

 

MEI

Waarde vir die maand:  Gehoorsaamheid

Dinsdag

1

WERKERSDAG

Woensdag

2

OMGEEWEEK

Opedag Graad R en 1

Donderdag

3

Rugbyliga (weg) Bergsig

Vrydag

4

7:00 Leiervergadering

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in skoolsaal

Maandag

7

Blou Bul proewe

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

8

Blou Bul proewe

Kleedrepetisie:  Lofprysing

Woensdag

9

Lofprysingsaand

Donderdag

10

Blou Bul proewe

HEMELVAART – Geen buitemuurse aktiwiteite nie

Vrydag

11

Interne Tennistoernooi

Saterdag

12

Interne Tennistoernooi

Sondag

13

MOEDERSDAG

Maandag

14

Aankondiging:  Hoofleiers

KFC Mini-krieket ouervergadering 17:30

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

15

Redenaarsfinale Gr 1-2 18:00 en Gr 3-4 19:00

Woensdag

16

Redenaarsfinale Gr 5-7 18:00

Donderdag

17

Rugbyliga (weg) Queenswood

Vrydag

18

7:00 Leiervergadering

Kriewel revue oefening 13:30-17:00 in skoolsaal

Saterdag

19

Kriewel revue oefening 8:00-13:00 in skoolsaal

Maandag

21

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

22

Rugbyliga (tuis) Pretoria-Oos

Vrydag

25

Senior revue oefen in skoolsaal 14:00-19:00

Maandag

28

OMGEEWEEK

Skaakoefening 6:50

Dinsdag

29

Rugbyliga (tuis) Doringkloof

Donderdag

31

EKSAMEN

Rugbyliga (weg) Pierneef

 

JUNIE

Waarde vir die maand:  Hulpvaardigheid

Vrydag

1

7:00 Leiervergadering

Koekverkoping Gr 7

Maandag

4

EKSAMEN

Dinsdag

5

EKSAMEN

Donderdag

7

EKSAMEN

Rugbyliga (tuis) Du Preez van Wyk

Vrydag

8

EKSAMEN

Maandag

11

EKSAMEN

Dinsdag

12

EKSAMEN

Woensdag

13

EKSAMEN

Donderdag

14

EKSAMEN

Vrydag

15

EKSAMEN

Leierete

Saterdag

16

JEUGDAG   

Sondag

17

VADERSDAG

Maandag

18

Boeresport – jeugdag

Donderdag

21

Entrepreneursdag

Vrydag

22

7:00 Leiervergadering

SKOOL SLUIT 11:00

Dinsdag

26

KFC Mini-krieket oefening begin

 

 

KWARTAAL 3:

 

JULIE

Waarde vir die maand:  Verdraagsaamheid

Woensdag

11

Krieketklinieke

Donderdag

12

Krieketklinieke

Vrydag

13

Krieketklinieke

Dinsdag

17

SKOOL OPEN

Woensdag

18

NELSON MANDELA DAG

Donderdag

19

Hokkie oefening begin

Vrydag

20

Rapporte uitdeel

Landloopliga begin

Kooroefening 13:30-16:00

Maandag

23

Krieketliga begin

Dinsdag

24

Hokkie oefening

Woensdag

25

Oueraand Gr R-7

Vrydag

27

Boerefort 65ste Verjaarsdag (Skool verdaag 12:00 / Gratis gewone klere)

Landloopliga 2 te Boerefort

Maandag

30

OMGEEWEEK

Interne meriete (Rugby, Netbal)

 

AUGUSTUS

Waarde vir die maand:  Deursettingsvermoë

Vrydag

3

Landloopliga 3

Graad 7 Koekverkoping

Donderdag

9

VROUEDAG

Vrydag

10

SKOLE VAKANSIEDAG

Maandag

13

Tennisliga

Woensdag

15

Groepfoto’s

Vrydag

17

Landloopliga 4

Maandag

20

Krieketliga begin (dogters)

Tennisliga

KYKNET Revue 2018

Donderdag

23

Afrikaans Gr 4-7

KYKNET Revue 2018

Vrydag

24

7:00 Leiervergadering 

KYKNET Revue 2018

Saterdag

25

Landloop AGN kampioenskappe

KYKNET Revue 2018

Maandag 

27

OMGEEWEEK

EBW Gr 7

Tennisliga

Donderdag

30

Geografie Gr 7

Vrydag

31

 Lentesokkie Jnr 14:00-16:00 en Snr 18:00-22:00

 

SEPTEMBER

Waarde vir die maand:Verantwoordelikheid  Verantwoordelikheid

Maandag

3

BOOMPLANTWEEK 

Engels Gr 4-7

Lentedag (R10 gewone klere)

Tennisliga

Donderdag

6

KK Gr 4-7

Vrydag

7

7:00 Leiervergadering

Gr 7 Entrepreneursdag

Loslitdag

Maandag

10

Wiskunde Gr 4-7

Tennisliga

Dinsdag

11

KYKNET Revue 2018 Finale

Woensdag

12

KYKNET Revue 2018 Finale

Donderdag

13

Geskiedenis Gr 7

Vrydag

14

Leierete

Maandag

17

NW / NWT

Tennisliga

Woensdag

19

Kultuuraand

Donderdag

20

Tegnologie Gr 7

Vrydag

21

7:00 Leiervergadering

Ouma en oupadag

Gedragskodetoets Graad 6

Maandag

24

ERFENISDAG

Veldskool

Dinsdag

25

OMGEEWEEK

Veldskool

Woensdag

26

Veldskool

Donderdag

27

Veldskool

Entrepreneursdag

Waterkaskenades

Vrydag

28

SKOOL SLUIT 11:00

Veldskool

Gedragskodetoets Gr 4, 5, 7

 

 

KWARTAAL 4:

OKTOBER

Waarde vir die maand:  Liefde

Dinsdag 

9

SKOOL OPEN

Rapporte by hoof

Woensdag

10

SKOOLHOOF VERJAAR:

Skool verdaag 13:00 / gratis gewone klere

Vrydag

12

7:00 Leiervergadering

RAPPORTE UITDEEL

Maandag

15

Algemene jaarvergadering (Begroting)

Interne meriete (hokkie/krieket/landloop)

Maandag

22

Leierverkiesing 2019

Vrydag

26

7:00 Leiervergadering

Maandag 

29

OMGEEWEEK

Kleedrepetisie:  Kersspel

Aankondiging van nuwe leiers

Dinsdag

30

Kersspel

Woensdag

31

Hallelujadag

Kersspel

 

NOVEMBER

Waarde vir die maand:  Respek

Donderdag

1

 Kersspel

Dinsdag

6

Gr R en 1 inligtingsaand

Maandag

12

EKSAMEN

Kleuterskoolkonsert

Dinsdag

13

EKSAMEN

Kleuterskoolkonsert

Woensdag

14

EKSAMEN

Gr R Gradeplegtigheid

Donderdag

15

EKSAMEN

Vrydag

16

EKSAMEN

Maandag

19

EKSAMEN

Dinsdag

20

EKSAMEN

Woensdag

21

EKSAMEN

Donderdag

22

EKSAMEN

Vrydag

23

7:00 Leiervergadering

Leier/personeelete

EKSAMEN

Maandag 

26

OMGEEWEEK

Interne Meriete

Dinsdag

27

Meriete aand:  Gr 1-3

Woensdag

28

Meriete aand: Gr 4-7

Vrydag

30

Gr 7 afskeid

 

DESEMBER

Waarde vir die maand:  Lojaliteit

Woensdag

5

Leierkamp

Donderdag

6

Leierkamp

Vrydag

7

Leierkamp

Woensdag

12

SKOOL SLUIT RAPPORTE EN OORPLASINGSKAARTE WORD UITGEDEEL